קורסים פורמאלים
סדנאות מדיטציה
לאם רים
הרצאות
לימוד מהריטריט
טקסטים מתורגמים
לימודים נוספים
 
לימוד ממרכז רוחני ערבה מוער
 
 
חומרי לימוד ותרגול

אנו מודים לך על התעניינותך בלימודי בודהיזם טיבטי, מטרת הקורסים והסדנאות היא לפתח לימוד מעמיק ולקדם דרכים לשלב את החוכמה, התובנות והאימון הבודהיסטי בחיי יומיום בסביבה המודרנית המערבית ובמגוון תחומי עיסוק המרכיבים את עולמנו. מטרתם המיידית היא לתרום לאושרנו ולאושרם של הסובבים אותנו באמצעות התנסות אישית בהשקפת העולם הבודהיסטית. מטרתם האולטימטיבית היא להביא להארה. הלימוד הינו אוטנטי ומבוסס ברובו על קורסים של המכון ללימודי אסיה הקלאסיים ACI מייסודו של גשה מייקל רואץ' וכן קורסים שניתנו על ידי המורים של Diamond Mountain, אוניברסיטה בודהיסטית באריזונה, ארה"ב, ומוריה השונים של לאמה דבורה-הלה, ביניהם קן רינפוצ'ה גשה לובסנג תרצ'ין שהיה ראש מנזר סרה מיי, גשה מייקל רואץ', לאמה קריסטי מקנאלי, לאמה ארט אנגל, לאמה זופה רינפוצ'ה, ומורים נוספים.

כל הלימודים בישראל מבוססים על-פי הנחייה ותרגום לעברית של לאמה דבורה-הלה,
לימוד מהמקור שתורגם לשפתנו כמעשה אומן.

הלימוד מתאפשר בזכות חסדם, נדיבותם וסיועם של תלמידי קלאסיקה בודהיסטית בישראל.
תלמידים רבים עזרו בעריכה ובהבאת חומרים אלו לאתר.לכל אלו שלוחה תודתנו.

כל השיעורים מוקלטים, והדרישה אליהם הולכת וגדלה מיום ליום. כתוצאה מכך אנחנו מעמידים את האפשרות ללימוד הקורסים בלמידה עצמית על ידי שימוש בחומר כתוב ומוקלט שנמצא באתרנו. לימודיה של לאמה דבורה-הלה זמינים לכל ומאפשרים לכל אדם, בכל מקום בעולם לרכוש השכלה בודהיסטית מעמיקה על פי הקצב האישי והמחוייבות האישית שלו.

ההקלטות והחומרים המודפסים ידידותיים, מוצעים באופן חפשי ומהווים עזר רב. עם זאת ברצוננו להדגיש שיש ערך רב ללימוד בהנחייה אישית של מורה מוסמך היכול לתת גם תמיכה אישית במסורת הלימוד האוטנטית. כמו כן יש חשיבות רבה ביותר לקשר רצוף עם הסנגהה – קבוצה הלומדת יחד ומאפשרת תמיכה הדדית בחבריה.

אנו מודעים היטב לעובדה כי נדיר מאד בעולמנו לפגוש בלימודי דהרמה מקוריים, הבאים ממסורת נקייה ואותנטית, והמועברים דרך שושלת רוחנית של מורים ברמת הגשמה אישית גבוהה. אנו אסירי תודה על ההזדמנות לקבל לימודים אלו בארצנו ובשפתנו. אנו מוקירים את לאמה דבורה-הלה אשר מנחה אותנו באופן רצוף, בחוכמה, בכשרון נדיר, במרץ בלתי נדלה ובאהבה רבה. אנו גם מקבלים בתודה ובהערכה רבה את תרגומיה המעולים של חומר המקור הנדיר.

מי יתן וכל היצורים ידעו רק אושר והסיבות לאושר,
 מי יתן וכל היצורים יהיו חפשיים מכל סבל.