ביקורם של גשה מייקל רואץ', לאמה קריסטי מקנאלי בארץ ישראל
אודותינו

אנו קבוצת תלמידי דהרמה אשר לומדים בהנחיתה של לאמה דבורה-הלה. במסגרת הקבוצה אנו מקיימים קורסים וסדנאות, במפגשים ישירים עם המורה ודרך האינטרנט.

הלימודים ניתנים בעברית, ללא כל תשלום, והם פתוחים לכל.

הלימודים מוגשים באופן שהוא בעל נגיעה ישירה לחיי היום-יום של התלמיד, תוך שהם מעוגנים היטב בכתבים קלאסיים של המהיינה כפי שאלו נשתמרו על ידי המסורות העתיקות של הבודהיזם הטיבטי. מטרתם המיידית היא לתרום לאושרנו ולאשרם של הסובבים אותנו באמצעות התנסות אישית בהשקפת העולם של המהיינה, ומטרתם האולטימטיבית היא להביא אותנו להארה.

החומר הנלמד בקורסים מקביל לתכנית הלימודים במנזרים הטיבטיים, תכנית שעם סיומה זוכה הנזיר בתואר "גשה" (תואר מקביל לדוקטור לפילוסופיה). החומר הנלמד בתכנית לימודים זו מועבר במלואו באמצעות הקורסים והסדנאות השונות, ומוגש לראשונה בארץ בשפה העברית. התכנית מקנה ללומדיה ידע מקיף ומעמיק בלימודים פתוחים של בודהיזם טיבטי, ומכינה את המשתתפים בה ללימודי הטנטרה הבודהיסטית. זו מצדה, במדה שהיא מתורגלת לאחר הכנה נאותה, בהשגחת מורה המוסמך לכך, ותוך קשר הדוק עם המורה, נחשבת לדרך הקצרה להארה, ומאפשרת להגיע להארה אפילו במהלך חיים אלו.

תכנית זו, שהיא ראשונה מסוגה במערב, הוכנה והוגשה לראשונה בארה"ב על-ידי Geshe Michael Roach, נזיר בודהיסטי ממוצא אמריקאי, שהיה בין הראשונים מהמערב שהשלימו במלואה את תכנית הלימודים של מנזר בודהיסטי טיבטי וזכו בתואר Geshe.

Geshe Michael קבל את השראתו לעריכת תכנית הקורסים מן הלאמה שלו (ושל לאמה דבורה-הלה)
Khen Rinpoche Geshe Lobsang Tarchin, ולשם הגשתה יסד את מכון (Asian Classics Institute - (ACI. הקורסים נלמדים כיום במקומות רבים בעולם על ידי תלמידיו הבכירים של Geshe Michael.

בעת ביקוריה של לאמה דבורה בארץ נערכים הלימודים באמצעות מפגשים ישירים עם המורה, ובשאר הזמן הם מתקיימים באמצעות הקלטות של הקורסים והסדנאות שנמצאות על אתר האינטרנט או בקבוצות שבועיות ברחבי הארץ.

לצורך הקורסים והסדנאות מושקע מאמץ ניכר לספק תרגום לעברית של כתבים מקוריים עתיקים שנכתבו או נשמרו בשפה הטיבטית, תוך תשומת לב רבה לדיוק ולאיכות הביטוי בעברית. במרבית המקרים תרגומים אלו הם ראשונים מסוגם, ואנו שמחים להגישם לקורא העברי באמצעות אתר זה, לתועלתנו אנו ולתועלת הבאים אחרינו.

נדיר מאד בעולמנו לפגוש בלימודי דהרמה מקוריים, הבאים ממסורת נקייה ואותנטית, והמועברים דרך שושלת רוחנית של מורים ברמת הגשמה אישית גבוהה. אנו אסירי תודה על ההזדמנות לקבל לימודים אלו בארצנו ובשפתנו, ועל האפשרויות שהם מגלמים עבורנו ואשר אין ערוך לערכן. אנו אסירי תודה ללאמה דבורה-הלה אשר מנחה אותנו באופן רצוף, בחוכמה, בכשרון נדיר ללמד, במרץ בלתי נדלה ובאהבה רבה. אנו גם מקבלים בתודה את תרגומיה המעולים של חומרי המקור. אנו נשתדל כמיטב יכולתנו להיות ראויים למתנה יקרה זו.

אתר זה הוקם כביטוי להרגשה זו. מטרתו להוות מקום מפגש והחלפת מידע בין חברים העוסקים בלימודי דהרמה, ולהציע חומרים וטקסטים, בעיקר בעברית, בנושאים הללו. כמו כן יפורסמו באתר הודעות לגבי פעילויות הלימוד השוטפות.

כל פעילותנו מתאפשרת באמצעות תרומות ורוחם הנדיבה של התלמידים. ניתן ליצור עמנו קשר וכן להצטרף לרשימת התפוצה שלנו על מנת להתעדכן באופן שוטף.

כל אושר שיש בכל התבל,
בא מלרצות באושרו של אחר.
כל סבל שיש בתבל רבתי,
בא מלרצות רק באושר שלי.

[המדריך ללוחם הרוח, 8.129]