אש המדיטציה
לימוד ממסורת היוגה
לימודי וינאיה
כיצד ממריאים? צעדים ראשונים בדרך לחופש
לימודי סוֹ ג'וֹנג כללי
על החשיבות של וידוי נאות והתנצלות נאותה בדרכנו הרוחנית
מניעת שימוש לרעה בכוח ומעמד בקהילה רוחנית
לאם רים
לימודים נוספים
 
 
 
לימודי וינאיה - לימודי סו ג'ונג כללי

במקומות רבים בלימודו הבודהה מזכיר את שני המרכיבים העיקריים שבהם צריך המתרגל/ת להתמקד, על מנת להביא את עצמו/ה למצב הנשגב של נירוונה או הארה מלאה. מרכיבים אלו הם:

                1.         צוֹק סאק - צבירת מכלול ענק של חסד ומעשים טובים, ו-

                2.         דרִיפּ ג'אנג - טיהור עצמנו מכל מעשי עוולה ומהזרעים שאלו הותירו בתודעתנו.

טקסי הסו ג'ונג הכללי נערכים במוע"ר אחת לשבועיים במהלך הסמסטרים, ומאפשרים למתרגלים הזדמנות לבצע טיהור עצמי שכזה, ולטהר את עצמם מעבירות מוסר שעברו ושעלולות ליצור נסיבות שליליות וסבל בחייהם בעתיד, וכן להעצים ולהקדיש את מעשיהם הטובים, לברכתם הם ולברכת הכלל.

טקסים אלו שואבים את השראתם מטקסי הסו ג'ונג של הנזירים במסורת הבודהיסטית, והם פתוחים לכול.

מדי פעם במהלך הטקסים מובאים על ידי לאמה דבורה-הלה היקרה קטעי לימוד ודיון באספקטים השונים של האמנות העמוקה של הטיהור העצמי - את אלו תוכלו למצוא תחת קטגוריה זו שכאן.
שם הסדנה תיאור
על החשיבות של וידוי נאות והתנצלות נאותה בדרכנו הרוחנית סדרת שיחות העוסקת באספקטים שונים הקשורים בשמירת טוהר מוסרי בדרכנו הרוחנית.
מניעת שימוש לרעה בכוח ומעמד בקהילה רוחנית סדרת שיחות המוקדשת לנושא של כוח ומעמד והסכנה של שימוש לרעה באלו, עם דגש מיוחד על נושאים אלו בהקשר של קהילה רוחנית.

 
 
  • קבצי השמע זמינים בפורמט mp3. על מנת לשמור אותם על הכונן הקשיח במחשב, יש ללחוץ עם המקש הימני של העכבר על הקישור ולאחר מכן לבחור את האפשרות של: "שמירת יעד בשם..."
     
  • כל חומרי הקריאה והלימוד זמינים בקבצי PDF, תוכנת Acrobat Reader נדרשת על מנת לקרוא קבצים אלו.