אש המדיטציה
שלבי המדיטציה
המדיטציה המושלמת
לימוד ממסורת היוגה
לימודי וינאיה
לאם רים
לימודים נוספים
 
 
 
לימודי אש המדיטציה

חלק מהותי במסגרת לימודים אלו הוא התרגול. תרגול מדיטציה סדיר ויומיומי הוא תנאי הכרחי להתקדמות בדרך ולהשגת תובנות. לפיכך, לאחר לימוד החומר, התלמיד הרציני חייב לתרגלו בצורה סדירה, במדיטציה ובחיי היומיום.

לאחר ההקשבה או ההשתתפות בשיעור, אנו ממליצים להשלים את שיעורי הבית, את הבוחן והמדיטציות, לפני המעבר לשיעור הבא. ניתן להיעזר בדף התשובות כהכנה לבחנים, אך מומלץ לענות על אלו מתוך הזיכרון.

כל הסדנאות המפורטות כאן כוללות הקלטות של שיעורים ותרגומים לעברית של טקסטים אוטנטיים, בהנחייה ותרגום מופלאים של מורתנו היקרה, לאמה דבורה-הלה.

כל סדנה מכילה: קבצי שמע המכילים גם מדיטציות מונחות, חומרי קריאה, שיעורי בית, בחנים, ותשובות לשיעורי בית.

הקלטות והחומרים המודפסים ידידותיים, מוצעים באופן חפשי ומהווים עזר רב. עם זאת ברצוננו להדגיש שיש ערך רב ללימוד בהנחייה אישית של מורה מוסמך היכול לתת גם תמיכה אישית במסורת הלימוד האוטנטית. כמו כן יש חשיבות רבה ביותר לקשר רצוף עם הסנגהה – קבוצה הלומדת יחד ומאפשרת תמיכה הדדית בחבריה.
 

שם הסדנה תיאור
שלבי המדיטציה סדרה של שמונה קורסים המבוססים על טקסט בשם זה, שחובר על ידי החכם ההודי Master Kamalashila במאה השמינית. קורסים אלו פורשים בפנינו דרך שלמה של מדיטציה שהביאה רבים להשגת מטרות אולטימטיביות, ושיכולה לעשות זאת גם בשבילנו, אם נתרגל אותה היטב. הקורס משלב גם לימוד ממקורות חשובים נוספים.
המדיטציה המושלמת סדרה של קורסים המבוססים בלימודי הלאם רים של ג'ה צונגקאפה ופאבונגקה רינפוצ'ה, ומלמדים את הטכניקות השונות להשגת שלווה מדיטטיבית בהתאם למסורות הקלאסיות של החכמים הבודהיסטיים הגדולים של הודו העתיקה.
בהקטי יוגה סדרת שיעורים פותחת לב על התרגול של בהקטי – התרגול של אהבה והתמסרות לאובייקט קדוש. לימוד זה מבוסס על לימוד של סוואמי סאטינאנדה.

 
 
  • קבצי השמע זמינים בפורמט mp3. על מנת לשמור אותם על הכונן הקשיח במחשב, יש ללחוץ עם המקש הימני
    של העכבר על הקישור ולאחר מכן לבחור את האפשרות של: "שמירת יעד בשם..."
     
  • כל חומרי הקריאה והלימוד זמינים בקבצי PDF, תוכנת Acrobat Reader נדרשת על מנת לקרוא קבצים אלו.