קלאסיקה בודהיסטית בישראל
 
 
ביקורם של גשה מייקל רואץ', לאמה קריסטי מקנאלי בארץ ישראל
אוניברסיטה רוחנית בינלאומית ומרכז ריטריטים

החזון

חזונה של קבוצתנו הוא להקים בארץ אוניברסיטה רוחנית בינלאומית, ובצמוד לה מרכז ריטריטים למתרגלים רציניים. במרכז רוחני זה יינתן ייצוג למסורות הרוחניות השונות בעולמנו, כפי שאלה הועברו אלינו על ידי שושלות אוטנטיות. המרכז מתוכנן לאיזור הנגב, לחזק את הרעיון של הפרחת הנגב מן השורש ולסייע במימושו. המרכז יהווה מוקד לימוד רוחני ותרגול אינטנסיבי, ומקור השראה וצמיחה לתושבי הנגב, המדינה והאזור כולו. אנו צופים שיהווה אבן שואבת למורים ותלמידים רציניים, אנשי הגות ורוח בעלי אוריינטציה ומוטיבציה חיוביים, מן האיזור כולו, ויהווה קטליזטור להשכנת שלום בר-קיימא באיזורנו.

מהות הפרויקט ומטרותיו

  • האוניברסיטה מיועדת לשמש כמרכז רוחני בינלאומי שיהווה גשר לשלום לאזורנו בפרט, ולכל העולם בכלל, פתוח לכל תלמיד מהארץ, המזרח התיכון, ושאר מדינות העולם.

  • הלימודים במרכז יינתנו בחינם לכל תלמיד רציני.

  • הלימודים באים לטפח השקפת עולם של חוכמה והתייחסות חומלת, במטרה להיות מסוגלים להיטיב עם שכבות אוכלוסיה שונות, ולהכשיר תלמידים להיטיב עם שכבות אלו בהתאם לנדרש, על ידי רכישת ידע ופיתוח סגולות רוחניות נעלות, והקניית הכישורים הדרושים לממשן.

  • מגוון הקורסים באוניברסיטה יהיה רחב, מתחומים רוחניים שונים, ויהיה בה ייצוג למסורות האוטנטיות השונות בעולמנו. הלימודים יכללו גם לימודי יוגה ואמנויות הגוף השונות, אמנות המדיטציה, שפות, שירה, ריקוד, ניהול, תזונה ואכילה נכונה, בנייה וגינון אקולוגיים, הדרכת מתנדבים, וכל לימוד שתורם לשפר את איכות חיינו ולקדמנו בדרך הרוחנית.

  • מרכז הריטריטים יהווה מקום מבודד שיאפשר את התנאים הדרושים למתרגלים רוחניים רציניים המוכנים להקדיש מחייהם לריטריט מדיטציה ארוך, ולהשיג תמורות ותובנות רוחניות מרחיקות לכת, שיאפשרו להם אחר כך לתרום לארץ ולעולם מתוך חזון ויכולת הרבה יותר מעמיקים.

היקפים (פעילות, אנשים, וגודל המקום)

האוניברסיטה מתוכננת לקיים שלושה סמסטרים בשנה, בני כחמישה או שישה שבועות. אנחנו מעריכים אוכלוסיה קבועה של כ-200 תלמידים, ובנוסף תלמידים אורחים ומתנדבים במספר דומה.

בתקופות שבין הסימסטרים יתאפשר למעוניינים לצאת לריטריטים לתקופות של כמה ימים ועד כמה חודשים. בתקופות אלו המרכז גם יהיה זמין למתרגלים ולקבוצות רוחניות אחרות שיוכלו לקיים בו קורסים וסדנאות.

מרכז רוחני זה מתוכנן לקום על שטח של כמה מאות דונמים, באזור מבודד שמרוחק מכל מרכז עירוני או ישוב, ובהיותו גם מרכז ריטריטים מבודד ושקט הוא מרוחק מכבישים, משטחי אימונים של הצבא ומשדה תעופה או אזורים שבהם מטוסים מקיימים אימונים.

בשטח האוניברסיטה יהיו מספר מבני קבע שישמשו ככיתות לימוד, מעונות למורים ומעון סטודנטים,  מבנים ארעיים להלנת אורחים וכן אזור קמפינג לסטודנטים המעוניינים בכך. בשטח מרכז הריטריטים יהיו בקתות אקולוגיות שמותאמות הן לתנאי המדבר והן לצרכים של מודטים שנכנסים לריטריט ממושך שיכול להמשך עד שלוש שנים.


כספים והתנהלות

בכוונתנו להקים מרכז רוחני זה בכספי תרומות יעודיות שנגייס לשם כך. אנחנו מתכננים לפתח את השטח, לבנות את המבנים הנדרשים, לשתול עצים, לגדל ירקות ופירות ולהיעזר בקבלת שירותים מישובי האזור.

ההתנהלות הכספית של פרוייקט זה תהיה פתוחה ושקופה לכל ונדאג לעדכנה באופן תדיר באתרנו.

 

כל יום יהלום!
אנו מזמינים אתכם להירתם ולתרום למייזם ייחודי של הקמת אוניברסיטה רוחנית ומרכז ריטריטים בנגב.


התורמים למפעל זה מצהירים בתרומתם על מחויבותם לדרך הרוחנית על כל הברכה הטמונה בה להם, ליקיריהם ולכל האיזור.

 התוכנית כוללת התחייבות לתרומה חודשית, כאשר כל יום בחודש הופך ליהלום של חסד, חסד שנצבר מהר ומברך את התורם ואת סביבתו.

  • כל תורם או תורמת מוזמנים להגדיר את שוויו של היהלום היומי שלהם, על פי יכולתם ונדבת לבם.
  • החל משקל או שניים ליום (שלושים או שישים שקלים בחודש, בהתאמה), המשך בשלושה יהלומים מידי יום (תשעים שקלים בחודש) או כל סכום שתרצו להתחייב לו, עד לשמיים מלאים יהלומים (33 שקלים ביום – 1000 שקלים בחודש)
  • התרומות הן בתשלום חודשי קבוע, בהתחייבות ל-12 חודשים.
  • ניתן להפסיק את ההתחייבות בכל עת.
  • בגלל המשמעות החשובה של "שלושת היהלומים" אנו ממליצים על תרומה שהיא בכפולות של 3 שקלים ביום, (3, 6, 9 שקלים ביום וכו', עד 33 שקלים ליום) אך כל תרומה שתוכלו לתת יקרה לנו, ותתקבל בברכה ובתודה.

למעוניינים ניתן לתרום גם באופן חד פעמי.
לתרומה חד פעמית
לחץ כאן


מי יתן וכל היצורים ידעו רק אושר והסיבות לאושר,
 מי יתן וכל היצורים יהיו חופשיים מכל סבל
.

לשאלות, הבהרות, הערות ניתן לשלוח הודעה ללירן