אש המדיטציה
שלבי המדיטציה
קורס 1 | קורס 2
קורס 3 | קורס 4
קורס 5 | קורס 6
קורס 7 | קורס 8
המדיטציה המושלמת
לימודי יוגה
לימודי וינאיה
לאם רים
לימודים נוספים
 
 
 
לימודי אש המדיטציה - שלבי המדיטציה

שלבי המדיטציה היא סדרה של קורסים המבוססים על טקסט בשם זה, שחובר על ידי החכם ההודי Master Kamalashila  במאה השמינית.

 

מאסטר קמלשילה כתב שלושה ספרים שונים שנקראים כולם שלבי המדיטציה, ונחשבים לכתבים קלאסיים ללימוד המדיטציה, ומהווים את אחד המקורות החשובים ללימוד המדיטציה במסורת הטיבטית. בקורסים שלנו נלמד את הספר הראשון מבין השלושה.

 

קורסים אלו פורשים בפנינו דרך שלמה של מדיטציה שהביאה רבים להשגת מטרות אולטימטיביות, ושיכולה לעשות זאת גם בשבילנו, אם נתרגל אותה היטב. הלימוד משלב טקסטים נוספים על מדיטציה במסורת הטיבטית.

שם הסדנה תיאור
שלבי המדיטציה 1 הראשון מבין סדרה של קורסים המבוססים על טקסט הנקרא שלבי המדיטציה, שחובר על ידי החכם ההודי Master Kamalashila במאה השמינית.  
שלבי המדיטציה 2 השני מבין סדרה של קורסים המבוססים על טקסט שלבי המדיטציה, שחובר על ידי החכם ההודי Master Kamalashila במאה השמינית.  
שלבי המדיטציה 3 בקורס זה, השלישי בסדרה, נתמקד בתרגול החוכמה, תוך שאנו בוחנים את ריקותן של התופעות בעולמנו.  
שלבי המדיטציה 4 בקורס זה נעבור על פרקים בספרו של מאסטר קמלשילה הפורשים בפנינו את התרגול להשגת ריכוז מדיטטיבי ושלווה מדיטטיבית, תרגול שמטרתו להכין אותנו לחוויה הטרנספורמטיבית של ראייה ישירה של ריקות.  
שלבי המדיטציה 5 בקורס זה נלמד את הסבריו של מאסטר קמלשילה ושל מורים אחרים, על תובנה, וכן נביא לימוד מפי פבונגקה רינפוצ'ה על מהות הגקצ'ה – האובייקט שאותו אנו שוללים באופן לוגי כשאנו מנסים להוכיח ריקות.  
שלבי המדיטציה 6 בקורס זה נמשיך בלימוד על השגת תובנה, ונלווה את הלימוד בהמשך הפרק על תובנה בספר המופת של פבונגקה רינפוצ'ה, מתנת השחרור בכף ידך.  
שלבי המדיטציה 7 בקורס זה שוב נחזור לדון בחמלה, הפעם בשלב הרבה יותר מתקדם של הדרך; שלבי המדיטציה יקחו אותנו הפעם אל דרך ההכנה, על שלביה השונים, ואז אל דרך הראייה. כאן נעזר גם בתיאורים הקשורים לדרך הראייה, ובתיאורים שונים של חמלה, מתוך ספרו המהולל של ג'ה צונגקאפה "הבהרת הכוונה האמיתית". בקורס זה גם נתחיל לסקור את השלבים המקדימים למדיטציה, על פי לימוד של המאסטר הטיבטי הנודע נגולצ'ו דהרמה בהדרה.  
שלבי המדיטציה 8 קורס מסיים זה של הלימוד על שלבי המדיטציה עוסק ברמות הבודהיסטווה לאחר שהוא ראה ריקות ישירות, ובהארה עצמה. נסתמך בלימודנו רבות על ספרו המהולל של ג'ה צונגקאפה הבהרת הכוונה האמיתית. נסיים גם את הלימוד על השלבים המקדימים למדיטציה, על פי לימוד של מאסטר נגולצ'ו דהרמבהדרה, והתפילה הידועה של סמנטבהדרה.

 
 
  • קבצי השמע זמינים בפורמט mp3. על מנת לשמור אותם על הכונן הקשיח במחשב, יש ללחוץ עם המקש הימני
    של העכבר על הקישור ולאחר מכן לבחור את האפשרות של: "שמירת יעד בשם..."
     
  • כל חומרי הקריאה והלימוד זמינים בקבצי PDF, תוכנת Acrobat Reader נדרשת על מנת לקרוא קבצים אלו.